Havadan Bilgiler

En İyi Drone Modeli: 21 Farklı Drone! (Özel Liste)

Son yıllarda Drone teknolojisi yeni markaların ve teknolojilerin sektörde yer almasıyla beraber büyük bir gelişim gösterdi. Savaronna uzmanları havacılığa bakış açınızı değiştirecek, sadece hobi değil profesyonel olarakta kullanabileceğiniz en iyi droneleri seçti.

Drone Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Menzil: Droneler belirli bir yükseklik ve uzaklık mesafesi içerisinde uçarlar. Yaşadığınız bölgeye, kullanım şeklinize ve bütçenize göre menzil ve drone seçimi yapabilirsiniz. En uzun menzil = en iyi değildir.
 • Yedek Parçalar: Droneler en usta ellerde bile hasar görebilir ya da geliştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu nedenle belirli bir piyasaya sahip, parçaları uygun fiyatlı olan ürünleri tercih etmeye çalışın.
 • Uçuş Süresi: Drone alırken en önemli noktalardan biri uçuş süresidir. En güzel drone çekiminizi yaptığınız sırada düşük batarya alarm sesiyle tüm keyfinizi bölmek istemezsiniz. Batarya seçeneği 1’den fazla olan uzun uçuş süresine sahip droneleri tercih edin.
 • Kamera Kalitesi: Yüksek kaliteli çekimler yapmak için markaların ”4K, FULL HD” gibi pazarlamalarına aldanmayın. Drone kameralarında gimbal ve çekim modları büyük önem taşır. Gimbal ve yetersiz çekim modlarının olduğu bir Drone’de tek yapacağınız şey 4K olan sürekli sallanan videolar elde etmek olacaktır.
 • GPS: Alacağınız Drone’nin GPS’i bulunuyorsa, profesyonel kullanım için almayın.

2021’de Alabileceğiniz En İyi Droneler

Sizin için seçtiğimiz bütün ürünleri Savaronna uzmanları olarak detaylı olarak inceledik. Farklı bütçeler ve farklı konseptler için belirlediğimiz en iyi 11 droneyi inceleyin!

Dji Mavic Mini Fly More Combo Drone

249 gr olan ağırlığı ve avuç içi kadar boyutuyla dikkatleri üzerine çeken Dji Mavic Mini, son yılların en kompakt dronelerinden biri. 30 Dakika uçuş süresi, 2 KM uzaktan HD Video Aktarımı, Vision Sensörü, 3 Eksen Gimbal gibi özelliklere sahip olan drone, neredeyse günümüzün akıllı telefonları kadar hafif. Profesyonel drone kullanıcısı olma yolunda sağlam bir adım atarak başlamak isteyenler için en uygun modellerden biri olan Mavic Mini, başlangıç ve orta seviye kullanım için uygun.

Fiyat olarak 500$ civarlarında olan Mavic Mini, bütçe aralığınıza uygun olması durumunda alabileceğiniz en iyi droneler arasında.

Dji Tello Ryze Tech Tello

Profesyonel bir drone kullanıcısı olma yolunda deneyim arıyorsanız, DJI tarafından piyasaya sürülen Tello Ryze Tech Tello modelini tavsiye ediyoruz. Kodlama eğitimi, uçuş öncesi deneyim için kullanılan bu drone, çocuklar içinde büyük bir eğlence haline geliyor. Etkileyici ve kolay bir kullanımı olan drone, havada 13 dakika kalabiliyor ve 100 metre menzile sahip. 5MP Fotoğraf çekebildiğiniz bu cihazda, istediğiniz çekim kalitesini yakalamanız biraz zor olabilir.

Yeni öğrenenler için otomatik iniş, düşük batarya, güvenli iniş ve pervane koruma gibi özelliklere sahip olan bu droneyi, başlangıç seviyesi drone arayanlar için tavsiye ediyoruz.

Aden Fx 67 4K Fly More Combo Drone (2 Bataryalı Set)

Aden FX67 malzeme kalitesi, uçuş performansı ve diğer özellikleriyle tam olarak başlangıç – orta seviye dronesi olarak kabul edilebilir. Tek sorunu ise kaliteli kamerasına rağmen titreyen görüntüsü. Özellikle profesyonel videolar çekmek için Aden FX67 almayı düşünüyorsanız, sizin için hayal kırıklığı olabilir. Buna rağmen özellikleriyle kendisinden 2x 3x daha pahalı olan dronelerle rekabet eden FX67, dairesel çekim, beni takip et, tapfly, fırçasız motor, oled ekran kumanda gibi birçok özelliğe sahip. Otomatik rota takibiyle arabanızın dahi arkasından koşturabileceğiniz FX67, 4K kameraya sahip. Muadillerine göre 3 kat daha hızlı olan drone, ilk kullanım sürecinde size zorluk çıkarabilir.

İki batarya ile geliyor ve bir bataryanın ortalama 15 – 17 DK havada kalma süresi bulunuyor.

Hubsan Xiaomi Fimi A3 Drone

Ambarella ISP işlemciye sahip olan Drone, Türkiye’de alabileceğiniz fiyat – performans droneleri arasında ilk sıralarda. 1080P HD kamera, CMOS sensör ile müthiş video / fotoğraflar çekmenizi sağlayan drone, 25 dakikaya kadar havada kalabiliyor. Uçmadan önce kalibrasyona ihtiyaç duymayan drone, geri dönüş ve farklı çekim modlarına sahip.

Hubsan bu droneyi kendisinden alan kişilere, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Onaylı İHA 0 ticari pilot eğitimi vermektedir. Ağırlığı 500GR üzerinde olduğu için bu sertifikaya sahip olmak zorunludur.

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo Drone

Djı Mavic Air 1500 Dolar civarında olan fiyatıyla, profesyonel bir droneden almak isteyeceğiniz neredeyse her şeye sahip. Güç, taşınabilirlik, çekim kalitesi, çekim modları gibi birçok alanda kusursuz ve yenilikçi bir teknolojiye sahip olan ürün, 34 dakika havada kalma süresine sahip. Özel sinema modlarıyla acemiler için bile film tadında görüntüler çekmeyi sağlayan Mavic Air 2, Drone teknolojisinin son yıllarda ne kadar geliştiğini gösteren ürünler arasında ilk sırada yer alıyor.

Gelişmiş sensörleriyle güvenlik, kullanım kolaylığı, pil ve birçok alanda Mavic Air 2’e güvenebilirsiniz.

Bütçeye Göre En İyi Droneler

15000 – 20000TL Arası Alabileceğiniz En İyi Droneler

 • Dji Mavic 2 Zoom Drone Combo
 • Dji Mavic 2 Pro Drone
 • Autel Robotics Evo II 8K Drone
 • Dji Phantom 4 Pro V2.0 + Dji Goggles Re Combo

5000TL – 10000TL Arası Alabileceğiniz En İyi Droneler

 • DJI Mavic Air 2 Fly More Combo Drone
 • Yuneec Mantis G Drone
 • Dji Mavic Air Onyx Black Drone

5000TL Altına Alabileceğiniz En İyi Droneler

 • Mjx B4W Drone Bugs 4 W Fırçasız Rc Drone Kamera
 • Buyfun Zll Beast SG906 Pro 2 Kameralı Gps Rc Drone 4K 3 Eksenli
 • Aden Z4 Eis Drone
 • Aden Fx 67 4K Fly More Combo Drone (2 Bataryalı Set)
 • Hafı 0216 S900 Fly More Combo Drone 4K Kamera
 • Aden E58 Pro 4K Fly More Combo Drone

1000TL Altına Alabileceğiniz En İyi Droneler

 • Aden E58S 1080P Kameralı & VPS Sensörlü Drone (3 Bataryalı Set)
 • Goolrc S162 Rc Drone Kamera ile Gps Ayarlanabilir Geniş 
 • Corby CX010 Rotha Gps’li Smart Drone
 • Phantom Star Android Kameralı Drone Quadcopter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu